صفحه ی اصلی / اخبار / آشنایی با قارچ گانودرما لوسیدوم و خواص شگفت انگیزش
قارچ گانودرما لوسیدوم قارچ گانودرما از هزاران سال پیش در طب سنتی آسیای شرقی مورد استفاده بوده است. در طب سنتی ژاپن از گیاهان قابل احترام شمرده شده است. مردم ژاپن به آن رِیشی به معنی پادشاه گیاهان دارویی لقب داده اند. در حال حاضر گانودرما در سراسر جهان شناخته شده و در طب سنتی این گیاه شگفت انگیز در درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی به کار می رود و معجونی شفا بخش است. قارچ گانودرما دارای بیش از ۵۰ گونه می باشد که فقط گونه لوسیدوم آن دارای خاصیت درمانی بالا است و سودجویانی با سوء استفاده از عدم اگاهی مردم اقدام به فروش گونه های مختلف گانودرما می کنند که یا خاصیت درمانی نداشته یا خاصیت درمانی بسیار پایین دارد. در ادامه با گیاه گاندورما لوسیدوم آشنا خواهید شد. گاندورما یک قارچ شرقی دارای سابقه طولانی استفاده برای ارتقا سلامت و طول عمر در چین ، ژاپن و سایر کشورهای آسیایی است. این یک قارچ بزرگ و تیره با نمای براق و بافتی چوبی است. در زبان چینی ، نام lingzhi ترکیبی از قدرت معنوی و جوهر جاودانگی است و به عنوان “گیاه قدرت معنوی” در نظر گرفته می شود که نماد موفقیت ، رفاه ، قدرت الهی و طول..

آشنایی با قارچ گانودرما لوسیدوم و خواص شگفت انگیزش

قارچ گانودرما لوسیدوم

قارچ گانودرما لوسیدوم

قارچ گانودرما از هزاران سال پیش در طب سنتی آسیای شرقی مورد استفاده بوده است. در طب سنتی ژاپن از گیاهان قابل احترام شمرده شده است. مردم ژاپن به آن رِیشی به معنی پادشاه گیاهان دارویی لقب داده اند. در حال حاضر گانودرما در سراسر جهان شناخته شده و در طب سنتی این گیاه شگفت انگیز در درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی به کار می رود و معجونی شفا بخش است. قارچ گانودرما دارای بیش از ۵۰ گونه می باشد که فقط گونه لوسیدوم آن دارای خاصیت درمانی بالا است و سودجویانی با سوء استفاده از عدم اگاهی مردم اقدام به فروش گونه های مختلف گانودرما می کنند که یا خاصیت درمانی نداشته یا خاصیت درمانی بسیار پایین دارد. در ادامه با گیاه گاندورما لوسیدوم آشنا خواهید شد.

گاندورما یک قارچ شرقی دارای سابقه طولانی استفاده برای ارتقا سلامت و طول عمر در چین ، ژاپن و سایر کشورهای آسیایی است. این یک قارچ بزرگ و تیره با نمای براق و بافتی چوبی است. در زبان چینی ، نام lingzhi ترکیبی از قدرت معنوی و جوهر جاودانگی است و به عنوان “گیاه قدرت معنوی” در نظر گرفته می شود که نماد موفقیت ، رفاه ، قدرت الهی و طول عمر است. در بین قارچ های پرورشی ، ganoderma lucidum از این جهت منحصر به فرد است که ارزش دارویی آن بیش از ارزش غذایی است. انواع محصولات تجاری G. lucidum به اشکال مختلف مانند پودر ، مکمل های غذایی و چای در دسترس است. این مواد از قسمتهای مختلف قارچ از جمله میسلیوم ، هاگ و بدن میوه تولید می شوند. کاربردهای خاص و مزایای منفی لینژگی برای سلامتی شامل کنترل سطح گلوکز خون ، تعدیل سیستم ایمنی بدن ، محافظت کبدی ، باکتریوستاز و غیره است.

قارچ گانودرما لوسیدوم

خواص گاندورما لوسیدوم

قارچ گانودرما لوسیدوم دارای گونه وحشی نیز می باشد. گونه وحشی یک قارچ به گونه ای از قارچ گفته می شود که در جنگل رشد کرده و سلامت قارچ (سمی یا سالم بودن آن) تنها با آزمایش امکان پذیر است .
به این نکته باید توجه کرد که در گانودرما لوسیدوم حدود ۱۵۰ نوع آنتی اکسیدان می باشد و خودش ضد سم و به شدت آنتی باکتریال است.

گاندورما و کبد
گانودرما لوسیدوم اولین عضوی را که بهبود می بخشد کبد است امروزه که بیشتر افراد دارای مشکلات کبدی از جمله کبد چرب هستند می توانند از گونهی گاندورما لوسیدیوم خالص که توسط پزشکان و مراکز معتبر عرضه می شود دریافت و مصرف کنند. در صورت استفاده گونه ی وحشی گاندورما که سمی است ابتدا کبد از کار افتاده و مرگ وی حتمی است پس قابل توجه افرادی که این گیاه را از مراکز نامعتبر به دلیل هزینه ی پایین تر خرید می کنند.

قارچ گانودرما لوسیدوم

برخی از گیاهان و میوه هایی که به صورت آزاد و در غیر گلخانه رشد می کنند دارای کیفیت بهتری می باشند ولی در مورد قارچ گاندورما برعکس می باشد چون این گیاه بسیار حساس و دارویی است پس باید تحت نظر کارشناسان در در گلخانه کشت شود.

نوشته آشنایی با قارچ گانودرما لوسیدوم و خواص شگفت انگیزش اولین بار در مجله اینترنتی آراس , اخبار , عکس , مدل , فناوری. پدیدار شد.

منبع

Check Also

مدل میکاپ دخترانه ساده / آرایش صورت لایت

مدل میکاپ دخترانه زیبایی برای خانم ها بسیار حساس و مهم می باشد و دوست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *