صفحه ی اصلی / اخبار / نحوه ی کاشت زنجبیل در خانه
کاشت زنجبیل در خانه کاشت زنجبیل در گلدان زنجبیل یکی از با ارزش‌ترین ادویه ها و گیاهان دارویی می باشد که حتما با برخی خواص آن آشنا هستید. یک گیاه دارویی موثر در درمان درد مفاصل، دردهای عضلانی، مشکلات معده و … . برای گرم کردن طبع غذاها هم استفاده می شود و در کنار سایر ادویه ها در آشپزخانه ضروری است. این گیاه پر خاصیت در ییشتر کشور ها کشت می شود ولی بیشتر در کشورهای هند، نیجریه و چین کشت و صادر می شود. در این نوشته برای شما عزیزان آموزش کاشت زنجفیل در خانه را قرار داده ایم و به دلیل گران بودن این گیاه بهتر است که روش کاشت آن را بدانید. ………………………………………………………………………………………………………………………….. ابتدا برای کاشت زنجبیل به یک تکه زنجبیل که دارای چشمی و غده است نیاز داریم بهتر است که زنجبیل تازه با پوست نازک انتخاب شود. دو روش برای جوانه زدن زنجبیل می توانید امتحان کنید. روش اول این است که یک قسمت از زنجبیل را برش داده و درون یک پارچه ی تمیز که خیس است قرار دهید و درون کیسه پلاستیکی بگذارید و در جای تاریک نگه داری کنید به مدت یک هفته تا وقتی که جوانه روی زنجبیل ببینید در این مدت کیسه را چک کنید که..

نحوه ی کاشت زنجبیل در خانه

کاشت زنجبیل در خانه

کاشت زنجبین در گلدان

کاشت زنجبیل در گلدان

زنجبیل یکی از با ارزش‌ترین ادویه ها و گیاهان دارویی می باشد که حتما با برخی خواص آن آشنا هستید. یک گیاه دارویی موثر در درمان درد مفاصل، دردهای عضلانی، مشکلات معده و … . برای گرم کردن طبع غذاها هم استفاده می شود و در کنار سایر ادویه ها در آشپزخانه ضروری است. این گیاه پر خاصیت در ییشتر کشور ها کشت می شود ولی بیشتر در کشورهای هند، نیجریه و چین کشت و صادر می شود. در این نوشته برای شما عزیزان آموزش کاشت زنجفیل در خانه را قرار داده ایم و به دلیل گران بودن این گیاه بهتر است که روش کاشت آن را بدانید.

…………………………………………………………………………………………………………………………..
کاشت زنجبین در گلدان

ابتدا برای کاشت زنجبیل به یک تکه زنجبیل که دارای چشمی و غده است نیاز داریم بهتر است که زنجبیل تازه با پوست نازک انتخاب شود.

دو روش برای جوانه زدن زنجبیل می توانید امتحان کنید.

روش اول این است که یک قسمت از زنجبیل را برش داده و درون یک پارچه ی تمیز که خیس است قرار دهید و درون کیسه پلاستیکی بگذارید و در جای تاریک نگه داری کنید به مدت یک هفته تا وقتی که جوانه روی زنجبیل ببینید در این مدت کیسه را چک کنید که گیاه کپک نزده باشد.

روش دوم این است که گیاه را درون آب گرم (طوری که دست را نسوزاند) قرار دهید و بعد از یک روز آن را درون خاک مناسب بکارید. ولی برای نتیجه گرفتن بهتر روش اول را انتخاب کنید.

کاشت زنجبیل در خانه

یک گلدان بزرگ به صورتی که ارتفاع گلدان حداقل سی سانت باشد و عرض آن پانزده سانتی متر بستگی به تعداد گیاهی است که می کارید و فاصله ی گیاهان با هم باید هفت الی هشت سانتی باشد چون زنجبیل از گیاهانی است که ریشه ی آن قابل استفاده است پس باید جای کافی برای رشد داشته باشد.

خاک مناسب برای رشد این گیاه بسیار مهم می باشد و همچنین نور کافی و دمای مناسب همگی تاثیر گذار است. زنجبیل خاک های اسیدی را بیشتر می پسندد.

خاک مناسب رشد زنجبیل خاک شنی با خاک برگ غنی است زیرا به خوبی آب را عبور می دهد. ترکیبی شامل ۵۰ درصد کوکوپیت + ۴۰ درصد پرلیت + ۱۰ درصد پیت ماس یا ۶۰ درصد کوکپیت + ۴۰ درصد پرلیت مناسب است.

برای اینکه تهویه درون گلدان انجام شود و آب زیادی درون خاک باقی نماند که باعث گندیدن گیاه شود بهتر است که زیر گلدان کمی سنگ بریزید یا درون خاک گلدان از ماسه ی درشت بریزید.

حالا گیاهی که جوانه زده است را درون گلدان بکارید به صورتی که جوانه گیاه روبه بالا باشد و نیازی نیست که خیلی درون خاک آن را فرو دهید طوری باشد که خاک کمی روی زنجبیل را بپوشاندو بعد گیاه را سیراب کنید.

کاشت زنجبیل در خانه

زنجبیل گیاهی کند رشد است و برای رشد کافی به مدت سه چهار ماه زمان نیاز دارد.

نکته

اگر در فصل سرما قصد کاشت این گیاه را دارید حتما آن را درون منزل و در دمای بالای ده درجه نگه داری کنید.

آبیاری این گیاه باید به صورتی باشد که همیشه رطوبت کافی برای گیاه محیا باشد و بیشتر از حد به آن آب ندهید.

کاشت زنجبیل در خانه

خواص زنجبیل

نوشته نحوه ی کاشت زنجبیل در خانه اولین بار در مجله اینترنتی آراس , اخبار , عکس , مدل , فناوری. پدیدار شد.

منبع

Check Also

مدل های شیک شینیون اروپایی

شینیون اروپایی شینیون جدید شینیون مو یک ار روز ترین حالت های مو برای مراسم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *